Real fighter Arena 15: Fightcard (Uppdaterad 20150605)

Blog
Typography

När: lördag 6/6 12.00,  Var: Tellusgatan 15 (Real Fighters lokaler), Inträde: 100kr. Huvudmatch på Real Fighter Arena 15 är ISKA Swedish Champion match i 71kg: Arian Behrami, Golden Leaf vs Magnus Andersson, HMT

 

 

1. diplom 47kg Dante Billred, Real Fighter vs Ismail Omari, Chin-gu
       
2. diplom 38kg Teddy Ögren, Real Fighter vs Jon Vetle, Frontline MT
       
3. diplom 38kg Aliah Moberg, Real Fighter vs Eddie Johansson, Halmstad Fighters
       
4. diplom 63,5kg Axel Löfving, Real Fighter vs Hampus Färdigh, Växjö Titans
       
5. diplom 50kg Yozo Lärlund, Real Fighter vs Ludvig Pettersson, Växjö Titans
       
6. D 55kg Alva Wessman, Real Fighter vs Linnea Hogland, Apex Kalmar
       
7. D 67kg Joey Bengtsson, Aneby MT vs Ibrahim Amziane, Mikenta
       
8. D 54kg Olivia Ekholm, Real Fighter vs Celine Hamisultane, Frontline MT
       
9. C 57kg Emelie Lekebjer, Real Fighter vs Erika Lagerström, Helsingborg MT
       
10. D 71kg Jesper Sörensen, SorRachan vs Tim Barborg, 2Fight Eslöv
       
11. D 91kg- Gustav Nilsson, Real Fighter vs Ludwig Adolfsson, Team East MT
       
12. D 63,5kg Jonas Ivarsson, Halmstad Fighters vs Mikael Tang, MTC
       
13. D 81kg Jon Girardin, Real Fighter vs Kjärand Reines, 2fight Eslöv
       
14. D 75kg Robin Wendin, MTC vs Fredrik Nilsson, 2Fight Eslöv
       
15. Cjunior 63,5kg Miki Jörgensen, Mikenta vs Arben Qerimaj, Helsingborg MT
       
16. Cjunior 57kg Argjend Doqaj, Real Fighter vs Hossein Haidari, Kaisho MT
       
17. Cjunior 51kg Arlind Doqaj, Real Fighter vs Mohammed Khodayar, Team East MT
       
18. B 71kg Arian Behrami, Golden Leaf vs Magnus Andersson, Halmstad MT
       
19. C 67kg Sam Saedin, HMT vs Ali Harb, Helsingborg MT
       
20. C 75kg Mikael Daoud, Real Fighter vs Björn Cederborg, Malmö MT
       
21. C 71kg Joaquin Anrep Nordin, Apex Kalmar vs Bo Tomtlund, Karlskrona MT
       
22. C 75kg Sverker Nilsson, Apex Kalmar vs Khader Dahodi, FC Warberg
       
23. C 67kg Filip Sakic, Golden Leaf vs Supp Raksa, SorRachan
       
24. C 71kg Daniel Rasmusen, Mikenta vs Daniel Kraljavic, Malmö MT
       
25. C 75kg Adam Johansson, FC Warberg vs Robin Ström, Aneby MT
       
26. D 71kg Arvid Rosén, Apex Kalmar vs Kevin, Mikenta
       
27. C 86kg Petter Dahllöf, Göteborg MT vs Tarek Yousif, Friend´s gym